breadcrumbs_delimiter اخبار و اطلاعیه ها breadcrumbs_delimiter افتتاحیه دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم
اخبار و اطلاعیه ها

افتتاحیه دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم

اسفند ۱۰, ۱۳۹۲ 2۰0

افتتاحیه دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم

به یاری خداوند منان و با همکاری دوستان و همکارانمان در قسمت های مختلف، توانستیم میزبان برگزاری دومین نمایشگاه قرآن کریم باشیم و آن را به منصه ظهور برسانیم، دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم مدیریت امور قرآنی شهرستان خنج و موسسه دارالقرآن احمد محمد الاحمدانی صابرین خنج طی فراخوان عمومی که در بهمن ماه اعلام شد از کلیه هنرمندان جهت ارائه آثار دعوت بعمل آورد.

دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در روز شنبه مورخ ۱۰ اسفندماه ۹۲ آغاز شد و افتتاحیه رسمی آن روز یکشنبه مورخ ۱۱ اسفندماه ۹۲ ساعت ۱۶:۳۰ بود، افتتاحیه نمایشگاه با حضور فرماندار محترم، بخشدار مرکزی، نماینده امام جمعه شهرستان خنج، روئسای ادارات سطح شهرستان و جمعی کثیری از معتمدین و خیرین شهرستان و هنرمندان عزیز افتتاح گردید.
گفتنی است در این مراسم پس از تلاوت قرآن کریم و سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری پیرامون سبک زندگی قرآنی پخش شد و پس از آن مدیر دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم آقای یوسفی ضمن عرض خیرمقدم به حضار اهداف از برپایی دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم را:

  • فرهنگ‌سازی مضامین و آموزه‌های قرآن کریم با بهره‌گیری از قالب‌های هنری
  • شناسایی استعدادهای بالقوه هنرمندان تجسمی در با رویکرد قرآنی
  • جهت بخشی و حمایت از هنرهای اصیل اسلامی
  • آشنایی مخاطبین با نگاه وی‍‍ژه هنرمندان به قرآن
  • ارتقای سطح آگاهی بصری و هنری مخاطبین و ایجاد فضایی جهت رشد و تنویر افکار عمومی
  • کشف استعدادها و ارتباط‌گیری هنری جوانان در زمینه‌های قرآنی


برشمردند و موضوع نمایشگاه را ” قرآن کتاب بیداری و زندگی” عنوان کردند ایشان در ادامه صحبت های خویش به کارآفرین جوان خنجی مسعود طلوعی اشاره کردند که با استفاده از خرده شیشه های دورریز شیشه بری های سطح شهر موفق به خلق آثار هنری زیبایی شدند، گفتنی است ایشان تا کنون بیش از ۷۰ اثر قرآنی را با استفاده از همین تکنیک به نمایش گذاشتند و در این دوره از نمایشگاه یک غرفه جهت نمایش آثار ایشان اختصاص داده شد.

نکته قابل توجه این نمایشگاه ، قرآن خطی است که از طرف مجمتع علمی فرهنگی امیر میرزایی فیشوری جهت استفاده در نمایشگاه به امانت گرفته شده است و تاریخ کتابت آن را در سال ۱۳۱۰ هجری قمری تخمین زده اند (حدود۱۲۴ سال قبل). این قرآن خطی توسط ملا عبدالعزیز ابن احمد شاه ابن اسماعیل به رشته تحریر در آمده است و با دورنگ مشکی (تهیه شده از دوده) و رنگ قرمز (تهیه شده از گل لاله) که برای نوشتن آیات از رنگ مشکی و برای نوشتن إعراب و اسامی سوره ها از رنگ قرمز استفاده شده است.این قرآن ارزشمند که قدمت زیادی هم دارد در تاریخ ۲۵/۳/۱۳۹۰ به وسیله محمد عزیز محمدی آزاد به کتابخانه امیر میرزایی فیشوری اهداء شده است.

در ادامه مدیر مسئول امور قرآنی شورای عالی مدارس اهل سنت جنوب ایران حاج آقا حسینی به نیابت از امام جمعه محترم به سخنرانی پرداختند و از به سخنان گهربار مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت قرآن اشاره کردند و کلیه مردم را به قرآن خوانی و اهمیت آن در زندگی توصیه نمودند.

سپس ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از مسئولین برپایی نمایشگاه از روئسای ادارات سطح شهرستان و بویژه فرماندار محترم تقدیر و تشکر بعمل آوردند و در انتها دومین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم را افتتاح کردند.

نکته قابل توجه حضور غافل گیرکننده دکتر قدرت اله نورسته (دکتر خنجی) در نمایشگاه بود…

در آخر جا دارد از همه عزیزان و دست اندرکارانی که ما را در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه یاری کرده اند تشکر و قدردانی نماییم.

– اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خنج.

– مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خنج.

– پرسنل مدیریت امور قرآنی شهرستان خنج.

– پرسنل دارالقرآن احمد محمد الاحمدانی صابرین.

– پرسنل مجتمع علمی فرهنگی صابرین.

– پرسنل مهدکودک و پیش دبستانی سلمان فارسی صابرین.

– پرسنل کتابخانه امیر میرزایی فیشوری صابرین.

– انجمن خوشنویسان شهرستان خنج

– انجمن نقاشی شهرستان خنج

– کارآفرین جوان خنجی جناب آقای مسعود طلوعی.

– مجتمع علمی فرهنگی امیر میرزایی فیشور.

– مکتب خانه های فیشور، بیغرد و سده.

– پرسنل غرفه حجاب و عفاف شهر اوز.

– انجمن خوشنویسان شهر اوز

و همه عزیزانی که با ارسال آثار هنری خود باعث زیبایی هر چه بیشتر نمایشگاه شده اند.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

مدیریت وب سایت

مدیریت وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت